Belle Epoque. Piknik historyczny na Szelągu

data: 27 maja, sobota, godz. 15:00-18:00
miejsce: Park Szelągowski

Zapraszamy do naszego Wehikułu czasu. Wybierz się z nami w podróż w przeszłość. Cofamy się o 100 lat, aby zobaczyć i doświadczyć jak żyli Poznaniacy 100 lat temu w czasach świetności Ogrodu Szelągowskiego.

Wzorując się na zdjęciach sprzed lat chcemy ożywić zabytkowe ruiny parku. Przywołać ducha minionej epoki.

Zrobić portret własny współczesnych Bywalców Szeląga w strojach z epoki.

Naszym Wehikułem czasu będzie Mobilne Studio Fotograficzne. W parku pojawią się elementy scenografii i historyczne atelier. Gdzie każdy będzie mógł znaleźć dla siebie kostium z epoki i zrobić sobie rodzinne zdjęcie w zabytkowych ruinach.

Program wydarzenia.

15:00-18:00 Mobilne studio fotograficzne. Zapraszamy do naszego historycznego atelier, gdzie czekają na was smokingi, cylindry, kapelusze, suknie i kostiumy dla dzieci.

16:00 Przechadzka z przewodnikiem. Poznaj historie Szeląga, dowiedz się jak żyli i odpoczywali poznaniacy 100 lat temu.

prowadzenie: Stefan Żurek z Koła Przewodników PTTK

Spotykamy się przy Kamieniu Pamiątkowym Bractwa Kurkowego w Parku Szelągowskim.

15:30 Na tropie Szeląga. Gra terenowa dla rodzin.

16:30 Budujemy Wehikuł Czasu. Warsztaty dla dzieci

Wstęp bezpłatny!

Gościem specjalnym spotkania będą przedstawiciele Bractwa Kurkowego.

Wystawa zdjęć zrealizowanych podczas pikniku historycznego odbędzie się 4. czerwca w Parku Szelągowskim.

Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu 100 lat wcześniej