Koncert 4te Quartet na Szelągu

Data: 17 czerwca, niedziela godz. 16:00 – 17:00
miejsce: Park Szelągowski

Muzyczna uczta na Szelągu. Zapraszamy na koncert kwartetu smyczkowego 4te Quartet do Parku Szelągowskiego.

Zagrają dla Państwa:
Weronika Janik – skrzypce
Ewa Leszczyńska – wiolonczela
Ewelina Osowska – slrzypce
Karolina Ratajczak- skrzypce

Koncert poprowadzi Ewa Jarmakowska-Kolanus.

Zespół przygotował dla Państwa utwory z muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Repertuar:
Muzyka KLASYCZNA:
1. W. A. Mozart – „Eine kleine Nachtmusik” cz. I Allegro
2. A. Dvorak – „Humoreska”
3. A. G. Villoldo – „El choclo” tango
4. R. Schumann – “Marzenie”
5. P. Mascagni – Intermezzo “Cavaleria rusticana”
6. A. Piazzolla – „Chau Pari” tango
7. E. di Capua – „O sole Mio”

Muzyka FILMOWA
8. C. Gardel – „Por una Cabeza” Muzyka z filmu „Zapach kobiety”
9. H. Mancini – „Moon River” Muzyka z filmu „Śniadanie u Tiffaniego”
10. E. Morricone – „Gabriel’s oboe” Muzyka z filmu „Misja”
11. W. Kazanecki – „Walc Barbary” Muzyka z filmu „Noce i dnie” 12. N. Rota – muzyka z filmu „Ojciec chrzestny”

Muzyka ROZRYWKOWA
13. A. Piazzolla – “Libertango”
14. F. Sinatra – “My way”
15. F. Sinatra – „Fly me to the Moon” (ok.3min) 16. J. Brown – “I feel good”

4te Quartet to żeński kwartet smyczkowy składający się z czterech pełnych energii, pasji i wdzięku studentek oraz absolwentek Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zespół debiutował w 2015 roku u boku wokalisty Michała Szpaka biorąc udział w nagraniach do jego debiutanckiej płyty „Byle być sobą”, która w październiku 2016 pokryła się platyną. Zaowocowało to między innymi udziałem kwartetu wraz z wokalistą w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie oraz dwukrotnym wystąpieniem na Festiwalu Piosenki Krajowej w Opolu. Kwartet występował również w licznych programach i imprezach telewizyjnych m.in.: „Polsat SuperHit Festiwal 2017 w Sopocie”, „Sylwester z Dwójką w Zakopanem”, „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, czy „Dzień dobry TVN”.
W lutym 2017 wydana została płyta zespołu pt.: „Kwartet OWEE, Muzyczne wsparcie dla Hospicjum Palium w Poznaniu”.
4te Quartet tworzą skrzypaczki – Weronika Janik, Ewelina Osowska, altowiolistka – Karolina Ratajczak oraz wiolonczelistka – Ewa Leszczyńska.

#Poznanwspiera
Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu