Rowerowy Piknik Bloomersów na Szelągu

Data: 27 maja, niedziela godz. 14:00 – 18:00
miejsce: Park Szelągowski

Zapraszamy na rowerowy piknik Bloomersów na Szelągu.
Nasz wehikuł czasu zabierze was do Poznania przełomu XIX/XX wieku. Czekają na was stroje z epoki i fotograficzne atelier, kolekcja zabytkowych rowerów, pracownia krawiecka pod chmurką. Poznacie historie bloomerek – pierwszych kobiecych spodni, uszyjecie wyjątkowe kieszenie, zrobicie pamiątkowe zdjęcie, zobaczycie niezwykłe rowery sprzed wieku i poznacie ich historię.

Poznańscy Kolekcjonerzy zaprezentują swoją kolekcję rowerów i opowiedzą o rowerowym Poznaniu z przełomu XIX i XX wieku.

W Mobilnej Pracowni Krawieckiej będzie można uszyć kieszenie i gadżety rowerowe.

W historycznym Atelier zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki.

Poznać historię Bloomerek i poznańskiej grupy rekonstrukcji herstorycznej.

program
14:30-15:00 „Poznań – Zagłębiem Rowerowym. Historia ruchu rowerowego na przełomie XIX/XX wieku oraz w II RP” – prowadzanie Witold Rybczyński
15:00-15:30 Od fanaberii dla bogatych po roboczego konia – od zabawy towarzyskiej po codzienny użytek. Kultura rowerowa w Poznaniu na początku XX wieku – prezentacja Wojciech Klinger
15:30 Poznaj historię Bloomerek – pierwszych kobiecych spodni – Katarzyna Wala
14:30-17:00 Mobilna Pracownia Krawiecka dla dzieci i dorosłych
14:00-18:00 Fotograficzne Atelier
15:00-17:00 Wiktoriańskie sylwetki – warsztaty dla dzieci Megan Menzies

Fotografia promująca wydarzenie jest autorstwa Eweliny Jaśkowiak.
……………………………………………………………………………………………
#Poznanwspiera